Hot Deals

Jest 25 produktów.

Pokazano 1-25 z 25 pozycji

Łomy, dłuta, przecinaki

Łomy to narzędzia ręczne, stosowane przede wszystkim na placach budowy, które swoje zastosowanie znajdują podczas różnego rodzaju prac demontażowych i wyciągania gwoździ z drewna. Ich możliwości są jednak zależne przede wszystkim od ich konkretnego typu.

Ze względu na zastosowanie wyróżniamy:

 

l  Łomy uniwersalne - idealne dla hobbystów. Sprawdzają się w czasie demontażu niewielkich konstrukcji oraz podczas wyciągania gwoździ.

l  Łomy budowlane - znacznie bardziej zaawansowane, nadające się do profesjonalnych prac demontażowych, a także do wyrywania, łamania, wbijania i podważania.

l  Łomy brukarskie - masywne narzędzia, sprawdzające się podczas wyważania kostki brukowej lub płyt betonowych.

l  Łomy ciesielskie - mają duży kąt wygięcia ramienia i służą do wyciągania gwoździ ciesielskich.

 

Dłuto to narzędzia służące do obróbki drewna oraz kamienia, które znajdują się wśród wyposażenia każdego hobbystycznego, a także profesjonalnego stolarz i kamieniarza. Wykonane najczęściej ze stali hartowanej bądź węglowej, dzięki czemu posiadają wysoką odporność na odkształcenia oraz ścieranie.

Przecinaki to natomiast narzędzia ręczne, które swoje zastosowanie znajdują podczas kucia oraz przebijania w murach, ścianach bądź sufitach. Właściwie dopasowane stopy stali umożliwiają dobranie odpowiedniego przecinaka do określonego materiału. Dzięki krawędzi tnącej, świetnie sprawdza się także np. podczas cięcia cegieł.

Aktywne filtry