Hot Deals

Jest 34 produktów.

Pokazano 1-30 z 34 pozycji

Krążki z rzepem

Krążki z rzepem to wyrób ścierny, który świetnie współpracuje ze szlifierkami i posiadają one różne zastosowanie oraz formy. Składają się one z papieru ściernego, który jest podklejony rzepem (welurem) i w większości posiadają one otwory, przez które szlifierka zasysa pył. Takie odsysanie pyłu jest niezwykle korzystne, albowiem wydłuża żywotność krążków, zapobiega przypaleniu, a także zarysowaniu materiału, który szlifujemy oraz utrzymaniu czystości w miejscu pracy.

 

Podział krążków z rzepem ze względu na materiał ich wykonania.

 

l  Krążki korundowe - najpopularniejszy rodzaj krążków, a przy tym zdecydowanie najbardziej uniwersalny. Używany do szlifowania drewna, włókna szklanego, szpachlówek, lakierów, stali czarnej czy też miękkich stopów aluminium. Najczęściej mają one kolor brązowy, choć zdarza się, że również żółty bądź biały.

l  Krążki cyrkonowe - dostępne najczęściej w grubych granulacjach (P36-P120). Używane do szlifowania twardych materiałów, takiego jak drewno podłogowe, stal nierdzewna, stal czarna, aluminium. Najczęściej mają one kolor niebieski.

l  Krążki z węglika krzemu (karborund) - stosowane do szlifowania szkła, tworzyw sztucznych, jak również np. granitu. Najczęściej występują w kolorze czarnym.

Aktywne filtry