Hot Deals

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Papiery ścierne

Papiery ścierne to wyroby, które przeznaczone są do obróbki ściernej powierzchni, różnego rodzaju materiałów, takich jak metal, drewno czy też tworzywo sztuczne. Niezaprzeczalnie to najpopularniejszy produkt do tego typu zadań.

 

Zakres podstawowych gradacji papieru ściernego

 

l  Papiery ścierne o gradacji w zakresie P12 - P100 - posiadają one bardzo duże lub duże ziarna, dlatego też idealnie sprawdzają się w momencie kiedy musimy z danej powierzchni usunąć znaczącą ilość materiału lub wykończyć ją na ściśle określony kształt. Ten rodzaj papieru jest zwykle stosowany razem ze szlifierkami, albowiem ręczna obróbka byłaby zwyczajnie nader długotrwała i męcząca, a co za tym idzie, również niezbyt wydajna.

l  Papiery ścierne o gradacji w zakresie P100 - P180 - zastosowanie znajdują przede wszystkim podczas oczyszczania powierzchni z różnego typu zabrudzeń, np. niedużej rdzy, farb lub starych lakierów. Ten zakres używany jest również w czasie końcowej obróbki powierzchni, a także z powodzeniem można go zastosować w celu usuwania, które powstały na skutek szlifowania o grubszej ziarnistości.

l  Papiery ścierne o gradacji w zakresie P200 - P800 - najczęściej są stosowane tylko podczas wykonywania prac finalnych. Umożliwiają także właściwe przygotowanie powierzchni do malowania bądź lakierowania, jak również wykonywania poprawek lakierniczych oraz matowienia.

l  Papiery ścierne o gradacji w zakresie P1000 - P2500 - ten rodzaj papieru sprawdza się doskonale podczas końcowego retuszu błyszczących powierzchni. Zastosowanie mogą znaleźć również podczas szlifowania materiału na wyższy połysk,

Aktywne filtry