Hot Deals

Jest 19 produktów.

Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Papiery wodoodporne

Papiery wodoodporne to innowacyjny rodzaj papieru ściernego, który tak jak i ten klasyczny, przeznaczony jest do szeroko pojętej obróbki ściernej, a zwłaszcza do polerowania. Od standardowych papierów odróżnia go aczkolwiek fakt, iż stosowany jest do szlifowania na mokro w towarzystwie wody. Papiery wodoodporne (wodne) może zatem moczyć w wodzie, po czym przystąpić do polerowania i szlifowania różnorodnych powierzchni. Jej użycie sprawia, że w czasie szlifowania, dookoła nie unosi się pył, który może pokryć świeżo pomalowane elementy, dlatego jest on często użytkowany przy obróbce elementów lakierowanych. Papier wodny charakteryzuje się konkretnymi parametrami, które określają ich sposób wykorzystania oraz możliwości.

 

Istotne właściwości papieru wodoodpornego

 

l  Ziarnistość (granulacja) - tak jak w standardowym papierze, im wyższa wartość, tym ziarno jest drobniejsze. Wartości jakie są dostępne to m.in. 60, 280, 600, 800, 2000 czy też 5000.

l  Zastosowanie - papier wodny można zakupić do takich powierzchni jak szkło, stal, farby i lakiery, kamień, blacha oraz tworzywa sztuczne.

l  Materiał - dobrej jakości papier wodoodporny musi mieć ziarno stworzone na bazie węglika krzemu.

l  Nośnik - warto wybierać nośnik z papieru, który jest zaimpregnowany lateksowo, co pozytywnie wpływa na trwałość produktu.

l  Spoiwo - łączy ono ziarno z nośnikiem i najlepiej, gdy jest ono wykonane z żywic syntetycznych.

Aktywne filtry