Hot Deals

Jest 55 produktów.

Pokazano 1-30 z 55 pozycji

Młotki

Młotki to narzędzia, które powinny znajdować się w każdej skrzynce z narzędziami, bowiem są niezbędne w czasie remontu, budowy oraz w każdym warsztacie. Typowy młotek składa się z takich części jak główka i trzonek. Młotki to narzędzia, które pełnią funkcję zarówno łączącą (np. wbijanie gwoździ), ale również i rozdrabniającą (np. rozbijanie kamieni). Wybór młotka warunkowany powinien być przede wszystkim tym, do jakich zadań miałby on być wykorzystywany. Warto jednakże pamiętać również o takich cechach jak jakość, dopasowanie ergonomiczne oraz wagowe, co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania narzędzia.

W zależności od zastosowania, najbardziej popularne są młotki:

 

l  Uniwersalne - to tradycyjnie młotki przeznaczone do używania podczas domowych napraw i remontów.

l  Ślusarskie - przeznaczone do podbijania innych narzędzi bądź elementów, a także do wbijania gwoździ. Stosowane są również podczas prac blacharskich.

l  Stolarskie - używane do podbijania innych narzędzi podczas obróbki drewna oraz do wybijania gwoździ bądź ich wbijania w miękkie drewno.

l  Kamieniarskie - ważą od 3 do 10kg i przeznaczone są m.in. do takich prac jak rozbijanie betonu, bruku, układanie kostki brukowej bądź chodników.

l  Ciesielskie - bardzo funkcjonalny, może służyć np. do kucia, odrywania desek, wyciągania gwoździ itp.

l  Murarskie - sprawdzają się do takich prac jak kruszenie materiałów, zbijanie tynków czy też podbijanie twardych materiałów budowlanych.

l  Blacharskie - służą do obróbki blachy: wygładzania, gięcia, prostowania oraz właściwego formowania elementów blaszanych.

Aktywne filtry