Hot Deals

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Strugi i strugarki

Strugi i strugarki to sprzęt, którego nie powinno zabraknąć w żadnym profesjonalnym warsztacie stolarskim, jak również podczas hobbystycznych prac. Są to bowiem jedne z fundamentalnych urządzeń przeznaczonych do obróbki drewna.

 

Co to jest strug elektryczny?

 

Strugarka jest narzędziem stosowanym do strugania, a także zgrubnego obrabiania drewnianych elementów, zwłaszcza tych posiadających stosunkowo płaską powierzchnię o niezbyt dużej szerokości. Roboczym elementem strugów są pojedyncze wały z zamontowanymi na nich ostrzami - w zależności od modelu ich ilość wynosi od dwóch do czterech. Urządzenia różnią się od siebie dokładnością, a także dodatkowymi możliwościami.

Moc silnika, który napędza walec roboczy jest jedną z najistotniejszych cech, która powinna wpływać na wybór urządzenia. W teorii jest bowiem tak, że im wyższa moc strugarki tym lepiej, gdyż umożliwia to na znacznie szybszą i bardziej komfortową pracę z twardszymi gatunkami drewna. Ma to również wpływ na dłuższą jej żywotność. Nie istnieje aczkolwiek sposób, ażeby jednoznacznie określić optymalną moc, aczkolwiek warto pamiętać,iż strugi o mocy mniejszej niż 400W będą mało uniwersalne.

Aktywne filtry